Mleczarnia Spomlek otwiera kolejne kąciki zabaw dla dzieci
Mleczarnia Spomlek otwiera kolejne kąciki zabaw dla dzieci

Mleczarnia Spomlek otwiera kolejne kąciki zabaw dla dzieci

Opublikowany

Drewniane stoliki i krzesełka, kolorowe regały, mnóstwo zabawek i gier,  a wszystko to w ciepłych żółtych barwach Serenady – tak wyglądają kolejne kąciki zabaw, które Mleczarnia Spomlek otworzyła w przychodniach zdrowia w Chojnicach, Młynarach i Markusach, w ramach projektu „Serenada dla dzieci”.

„Serenada dla dzieci” to sztandarowa inicjatywa CSR mleczarni Spomlek. Pierwsze kąciki zabaw dla dzieci powstały w lutym w poradni przyszpitalnej
w  Radzyniu Podlaskim i przychodni w Parczewie. Do końca tego roku mleczarnia planuje otworzyć w sumie 20 takich wyjątkowych przestrzeni dla najmłodszych
w całym kraju.

Cieszymy się, że nasz projekt stale się rozwija. Pomysł realizowania kącików zabaw w poradniach przyszpitalnych oraz przychodniach zdrowia znakomicie wpisuje się w naszą misję. Od początku działalności zależy nam na edukowaniu najmłodszych w zakresie zdrowego stylu życia. Pierwsze kąciki zorganizowaliśmy w miejscowościach, w których mamy zakłady produkcyjne i dostawców, ale w najbliższej przyszłości będziemy chcieli je otwierać również w innych miastach na terenie całej Polski.  
– podkreśla Aneta Mostowiec Rzecznik prasowy Mleczarni Spomlek.

Nowe Serenadowe kąciki, które powstały w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Gminny Ośrodek Zdrowia w Markusach, przychodni Medyk w Młynarach oraz w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Eskulap” oraz Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Therapeutica” w Chojnicach wyróżniają się niebanalnym wyglądem oraz doskonałym wyposażeniem. Ciepła, energiczna żółta barwa mebli nawiązująca do kolorów marki Serenada sprawia, że dzieci z przyjemnością przebywają w tym miejscu, mając dostęp do wielu zabawek oraz materiałów dydaktycznych, takich jak kredki, kolorowanki, czy gry edukacyjne. 

Wiemy, że małe dzieci najszybciej uczą się przez zabawę. Mamy świadomość, że wizyta u lekarza często wiąże się dla nich ze sporym stresem. Takie kąciki z dużą ilością materiałów edukacyjnych i zabawek nie tylko umilą im pobyt i czas oczekiwania na konsultacje, ale też pogłębią ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania i znaczenia aktywności fizycznej, co na pewno zaprocentuje w ich dorosłym życiu. – dodaje  Aneta Mostowiec.

"Serenada dla dzieci" - kącik zabaw dla dzieci w przychodni Medyk w Młynarach

"Serenada dla dzieci" - kącik zabaw dla dzieci w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Gminny Ośrodek Zdrowia w Markusach

"Serenada dla dzieci" - kącik zabaw dla dzieci w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Therapeutica” w Chojnicach

"Serenada dla dzieci" - kącik zabaw dla dzieci w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Eskulap” w Chojnicach

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.